Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191408945

Šalčininkų lopšelis-darželis „Vyturėlis“

ŠVIESIAUSIOS IR ILGIAUSIOS DIENOS ŠVENTĖ

Kai saulelė motinėlė įkopia į aukščiausią dangaus zenito tašką, o naktys tampa maloniai šiltos ir šviesios, kai akys ima raibti nuo svaiginančios augalų žalumos, o oras pakvimpa gėlėmis, žinokit, kad jau artėja Rasos, dar kitaip vadinama Kūpolės arba Joninių šventė.

Šią nepaprastą, stebuklų ir magijos kupiną dieną nutarėme surengti ir darželyje, kad visi kartu galėtumėme pagerbti saulę, padėkoti jai už šviesą ir šilumą, pasigėrėti subujojusia augmenija, prisiminti senąsias šios ilgiausios metų dienos šventimo tradicijas ir papročius bei apsigaubti mistine burtų ir stebuklų atmosfera.

Sutarėme, kad šventės dieną puošimės šviesiais rūbais, o galvas dabinsime iš lapų ir pievų gėlių nupintais vainikais. Kiekvienas norėdamas patekti į šventę iš pradžių turėjo peršokti per laužą, po to pereiti pro žolynais apipintus vartus ir apšlakstytas tyru vandeniu.  Kai visi atsinaujinę sugužėjo į didelį būrį, drauge kreipėsi į saulę dėkodami jai už šilumą, prašydami, kad ji kuo daugiau šviestų. Po saulės garbinimo darželio Janinoms linkėdami kuo geriausios sėkmės, kuo tvirčiausios sveikatos ir kuo didžiausios laimės dovanojome ąžuolo lapų vainikus.  Eidami lietuvių liaudies ratelį „Vainikėlis“ iš ramunių, rugiagėlių bei aguonėlių žiedų ikimokyklinukai sukūrė nuostabius vainikėlius. Po tradicinių ritualų, burtų bei orų spėjimų mažieji gaivinosi vaistažolių arbata, mėgavosi šviežutėlėmis bandelėmis gardžiai užsigerdami pienu. Šiek tiek atsipūtę vaikiukai skubėjo žaisti lietuvių liaudies tradicinių žaidimų, ieškoti stebuklingo paparčio žiedo, o jo neradę bandė vaizduoti jį savo piešiniuose, lipdiniuose, lankstiniuose, konstrukcijose.

Dienai įpusėjus darželinukai skirstėsi į grupes džiaugdamiesi gražiu pasibuvimu draugėje, dalindamiesi įsimintiniausiomis šventės akimirkomis. Diena iš tikrųjų buvo ypatinga, juk  atkartodami gilias ir iškilias mūsų tautos tradicijas, puoselėdami jos papročius išlaikome ryšį su savo šaknimis, mokomės puoselėti gamtą, tampame vieningesni ir stipresni.

Comments are closed

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą