VAIKŲ MAITINIMO ORGANIZAVIMAS
Vaikai darželyje maitinami 3 kartus per dieną šiltu maistu. Maistas gaminamas darželio virtuvėje. Maistą ruošia ir už kokybę atsako virėjos, maitinimo organizavimo specialistas. Valgiaraščius rengia maitinimo organizavimo specialistas, tvirtina lopšelio – darželio direktorius, derinama su VMVT specialistais.
Vienos dienos vaiko maitinimo planinės normos:
Lopšelis – darželis “Vyturėlis” dalyvauja VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vykdomoje paramos programoje “ Pienas vaikams” ir “Vaisių vartojimo skatinimas ugdymo įstaigose”. Vaikų mitybai papildomai skiriami pieno produktai ir švieži vaisiai.
Vaikų maitinimą lopšelyje – darželyje “Vyturėlis ” reglamentuojantys dokumentai:
Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigalioja Rekomenduojamos paros maistinių medžiagų ir energijos normos
Informuojame, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigalioja Rekomenduojamos paros maistinių medžiagų ir energijos normos, patvirtintos
Pokyčiai vaikų maitinime nuo 2018 m. rugsėjo 1 d
Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašas
Straipsnis apie naujojo vaikų maitinimo aprašo išaiškinimą, pasikeitimus, kas laukia vaikų maitinime nuo 2018 m. rugsėjo 1 d.
http://sveikataipalankus.lt/ka-valgys-darzeliuose-ir-mokyklose-musu-vaikai/energijos normų tvirtinimo“ pakeitimo“
Ar saugu gerti vandenį iš čiaupo, o gal geriau rinktis virintą vandenį arba pirkti vandens filtrus?
Lietuvoje viešai tiekiamo geriamojo vandens mikrobiologinės savybės yra geros ir kokybė reguliariai tikrinama, tad jį galima gerti iš čiaupo nevirintą. Tais atvejais, kai geriamojo vandens tiekėjai negali garantuoti, kad vanduo natūraliai švarus, geriamąjį vandenį dezinfekuoja (dažniausiai natrio hipohloritu) ir taip užtikrina vandens švarumą.
Tarša geriamajame vandenyje dažniau nustatoma tikrinant smulkiųjų vandenviečių (kurių vandens kokybė nėra reguliariai tikrinama) ar privačių šulinių vandenį.
Individualūs vandens gerinimo filtrai gali būti naudingi, tačiau renkantis juos būtina žinoti, kokias medžiagas norėsite iš vandens šalinti. Norėdami priimti geriausią ir niekieno neįtakojamą sprendimą, ar verta įsirengti vandens filtrus, turėtumėte ištirti geriamąjį vandenį laboratorijoje ir nepasikliauti vien filtrų pardavėjų atliekamais tyrimais. Renkantis filtrus pravartu žinoti, kad kai kurie filtrai labai suminkština geriamąjį vandenį, o jame buvę gyvybiškai svarbūs kalcio, magnio, kalio jonai yra pakeičiami mažai naudingu natriu. Toks labai minkštas vanduo praktiškai tampa mažai nuosėdų sudarančiu techniniu vandeniu, kuris tinkamiausias skalbyklėms, vandens šildymo sistemoms užpildyti.
Esant dideliems karščiams, specialistai pataria, kad geriamasis vanduo būtų vėsus, bet ne per šaltas, kad dėl didelio temperatūrų skirtumo išvengtumėte galimų susirgimų.