ŠIUO METU DARŽELIS IEŠKO LOGOPEDO. Atsiprašome už nepatogumus.
Mokslo metų pradžioje logopedas, gavęs tėvelių (globėjų) sutikimą, įvertina vaikų kalbos būklę. Vaikų sąrašas, kuriems reikalinga logopedo pagalba, atsižvelgiant į kalbos sutrikimo pobūdį, laipsnį, vaiko amžių, aptariamas Vaiko gerovės komisijoje, derinamas su Šalčininkų Pedagogine Psichologine tarnyba, teikiamas tvirtinti darželio direktoriui. Logopedas sudaro logopedinių pratybų tvarkaraštį. Vaikui skiriamos 1-2 pratybos per savaitę, jų trukmė 20-30 min. Logopedas siekia vaikui padėti ne tik pašalinti garsų tarimo sutrikimus, bet ir plėtoja žodyną, lavina rišliąją mažylio kalbą.
Logopedo darbo veiksmingumą bei efektyvumą lemia daugelis aplinkybių: individualios vaiko savybės, kalbos ir komunikacijos sutrikimo pobūdis bei laipsnis, vaiko lankomumo užtikrinimas. Ypatingai svarbus nuolatinis ir glaudus logopedo ir šeimos tapusavio bendradarbiavimas.
Metodinis leidinys „Kaip padėti vaikui, turinčiam autizmo spektrų surtrikimų“
Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyriaus lankstinukas
KAIP PADĖTI MIKČIOJANČIAM VAIKUI
Mikčiojimas – kalbos tempo ir ritmo sutrikimas, kurio pagrindinis požymis yra kalbos organų traukuliai, atsirandantys išsakant mintis.
Mikčiojimo priežastis:
Dažniausiai mikčioti pradeda 2-4 metų vaikai, intensyviu jų kalbos vystymosi laikotarpiu. Apie 80 proc. vaikų šis sutrikimas yra laikinas. Tačiau tam tikrai daliai išlieka visą gyvenimą. Lietuvoje 3-4 proc. žmonių turi mikčiojimo sutrikimą.
Kuo galime padėti vaikui:
Jūsų nuoširdus bendravimas ir supratimas, vaiko skatinimas pasitikėti savo kalbėjimo ir bendravimo sugebėjimais padės susilpninti mikčiojimą ir didins kalbos sklandumą. Tai bus didžiausia Jūsų parama vaikui.